Üyelik Başvurusu

Üyelik Başvurusu Şartları  ve Üye Kayıt Koşulları

*Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği kısa adı Asfod’dur.

* Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği’ne üye olmak isteyenler sitemizdeki üyelik formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurması gerekmektedir.

*18 yaşını bitirmiş, medeni hakları kullanma ehliyetini haiz kişiler; Dernek amacına ilgi duyarak ve Tüzüğü kabul ederek başvuruda bulunabilirler.

*Üyelik başvuruları Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği Yönetim kurulu üye değerlendirme komisyonu tarafından incelenecek ve başvurunuzdan itibaren en geç 2 ay içerisinde üyeliğinizin kabul edilip edilmediği hakkında size bilgi verilecektir.

*Üyelik başvurusu yapanların Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği üyesi olan üç kişiyi referans olarak göstermesi zorunludur.

*Yıl içerisinde Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği bünyesinde yapılan etkinliklere katılmayan üyelerimizin sonraki yıllarda üyeliklerinin devamı Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği üye değerlendirme komisyonu karar verecektir.

*Üyelerimiz; Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği çıkarlarına zarar verici, toplum içinde, sosyal paylaşım sitelerinde ve diğer alanlarda sözlü ve yazılı olarak diğer üyelerimizi rencide edici, topluma zarar verici, genel ahlak kurallarına aykırı, toplumda rahatsızlık verici açıklamalar, konuşmalar ve paylaşımlar yapmamayı taahhüt eder.

*Üye değerlendirme komisyonu gerekli gördüğü durumlarda üyelerimizin ve Onursal Üyelerimizin üyeliklerine son verebilir. Bu durum üyeliğine son verilen üyemize e-posta yolu ile bildirilir. Üye kabul komisyonunun üyeliğe son verme nedeni ile bir açıklama yapmak zorunluluğu yoktur.

*Başvuru formu üyeliğinizin başlangıcı için ilk adımdır,doldurup göndermeniz üyeliğinizin Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği’ne kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

*Dernekler yasası gereği; üye olabilmek için üzerinde fotoğraf ve başvuru sahibinin ıslak imzasını içeren başvuru formunun derneğimize ulaştırılması gerekmektedir.

*Üyelik için web sayfamızdan indirebileceğiniz üyelik formunu doldurup iki adet fotoğrafla (formun üzerindeki dâhil) birlikte ASFOD sekreterliğine teslim ediniz.

*Başvuru formunuz ASFOD Sekreterlik birimine ulaştıktan sonra ilk Yönetim Kurulu toplantısında karara bağlanacak ve size bilgi verilecektir.

*Üyelik başvurusu yapan adayların kendi portfolyolarından seçtiği 10 adet fotoğrafı 10X15 cm boyutunda, (300 dpi) bilgi@asfod.com adresine göndermesi gerekiyor.

*Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği üyelerinin yıl içi ortak giderlere katkı payı 300 TL’dir.

*Yeni üyelerimizden yıl içinde yapılacak ortak giderlere katkı payını üyeliği kabul edildikten sonra 10 iş günü içerisinde derneğimizin heabına yatırması gerekmektedir.

*Aidat ödemelerinizi aşağıda IBAN bilgisi verilen ASFOD Derneği banka hesabına havale/EFT ile yapabilirsiniz.

*Üyelerimiz Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği sergi salonunda ücretsiz sergi açabilirler.

*Yıl içinde yaptığımız yurt içi ve yurt dışı gezilerimize indirimli olarak katılabilirler.

*Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği tarafından düzenlenen ve katılım ücreti olan ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında üyelerimizin katılım ücretleri Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği tarafından karşılanmaktadır.

*Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği tarafından hazırlanan yayınlar üyelerimize ücretsiz olarak gönderilmektedir.

*Fotoğraf alanında elde ettikleri başarılarla topladıkları puanlar ile Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği unvanlarına sahip olabilirler.

Üyelik Başvuru Formunu indirmek için TIKLAYINIZ

 

 

Başa dön tuşu