Onursal Üyelerimiz

Yekta Ali Kurtuluş’a ait Biyografi ve Potfolyo

Yaklaşık 14 yıldır fotoğafın tam içindeyim . Öncelikli doğa/makro çekimler ama ara ara insan içine çıkıp sokağın en ince yaşam şekillerini de takip ediyorum. Sezon içinde Trakya bölgesinde ki bitki ve makro/mikro canlılar için 17 ayrı çekim alanında konu ile ilgili yüzlerce kayıt şu an arşivimde.

Doğa benim için bir terapi merkezi, hatta  doğa fotoğrafçılığı için Anti depresan benzetmesi yapıyorum.

Türkiye’nin farklı bir çok bölgesine giderek özellikle yöresel yaşam ve kaybolmaya yüz tutmuş el emeği göz nuru meslekleri belge şeklinde fotoğraflıyorum.  Demirciler, Semerciler, kasnakçılar, kalaycılar, terziler, saraçlar, torlukçular, bakırcılar v.s  özellikle ilgi alanlarım. Neden bu meslekler diye sorulduğunda  ” Hepsi, gelişen teknoloji ve makinalaşma sonucu tek tek yok oluyor, mesleği bırakacak usta yetişmiyor . Ben en azından ileriye ,bu meslekleri hiç görmemiş insanlara bir belge bırakmak istiyorum ” şeklinde cevap veriyorum.

Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ziçev ortak projesi ile ,Ziçev Tekirdağ şb’de altı ay boyunca 12 zihinsel engelli çocukla fotoğraf atölyesi kurdum ve eğitmenliğini yaptım.

Bir çok dernek daveti ve fotoğraf festivallerinde sunum ve söyleşiler yaptım, jüri üyeliklerinde bulundum, karma sergilere katıldım. Dernek içi temel fotoğraf eğitimleri ve dernek harici Emniyet müdürlüğü personeli, Namık Kemal Üniversitesi öğrenci ve öğretim üyelerine  fotoğraf kurslarında da  eğitmen olarak görev aldım.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve Uluslararası Fotoğraf federasyonu  (FİAP) üyesiyim

Uluslararası fotoğraf sanatçısı ( AFİAP ) ünvanına sahibim.

SIGMA Türkiye marka elçisiyim.

SONY fotoğraf Türkiye marka alçisiyim.

Tefod ( Tekirdağ Fotoğraf Derneği ) üyesiyim.

Asfod ( Anadolu Selçuklu Fotoğraf derneği ) onursal üyesiyim.

Fotoğrafı seviyor ve içinde ki her şeye saygı duyuyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu