Üyelerimiz

Mustafa Binol’ a ait Biyografi ve Portfolyo

1975 Konya Seydişehir doğumlu evli üç çocuk babası. Analog makine ile 2006’da başlayan fotoğrafçılık serüveni 2009’da aldığı ilk ödülle birlikte dijitale döndü.

2011’de  “Eğitimde Satırbaşı Dergisi” fotoğraf Editörlüğü ve Konya’da yerel bir gazetede köşe yazarlığı yanında hala ulusal ve yerel dergilerde fotoğraf editörlüğü yapmaya devam etmektedir. 

2013 National Geographic Türkiye Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında “İnsan” dalında birincilik aldı. 
2014’de AFIAP (fotoğraf Sanatçısı) unvanına layık görüldü.

Ulusal kişisel sergileri ise “Aşkın Şehri Konya” adlı koleksiyonunu ile 2017 de Mardin’de 2018 de Bursa’da “Aşk İle” adlı eserleri ile Konya da sergiler açtı.

Uluslararası onlarca ödül yüzlerce dereceye giren fotoğrafı bulunuyor. Amerika, Makedonya ve Arnavutluk’ta kişisel ve karma sergilere katıldı Bilhassa Amerika’da Yörük kültürünü anlatan geniş kapsamlı sergide fotoğrafları ile katılım sağladı

2013 yılından itibaren küratörlüğünü yaptığı sergi ve editörlüğünü üstlendiği birçok katalog çalışması yaptı. Resmi kurumlara görsel danışmanlığın yanında yarışmalar fotoğraf etkinlikleri yapmakta.

Yaklaşık ikibin kişiye fotoğraf eğitimi verdi ileri seviye kurslar açarak son dört yıldır birçok fotoğrafçının yetişmesinde emeği oldu. Kurucusu olduğu “Anadolu Selçuklu Fotoğraf Derneği” başkanlığı ve “ Larende Fotoğraf Derneği ” kurucu üyesi olan Mustafa BİNOL Konya Büyükşehir Belediyesinde tanıtım ve sanat fotoğrafçısı olarak çalışmaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu